Офіційний сайт Василівської міської ради

Пошук

Розділи

Календар

« Січень 2021 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Новини

Тариф на тепло: умови, тенденції, перспективи

Теплопостачання – це та комунальна послуга, яка завжди вимагає найбільше уваги як від керівництва міста, так і від комунальних служб. Адже тепло в домівках є однією з найважливіших умов комфортного життя містян.
Згідно норм чинного законодавства основоположною складовою тарифу на тепло (понад 68%) є ціна на газ, за нею – електроенергія та вода (близько 10%), а решта – умовна постійна частина, що залежить від фонду оплати праці працівників галузі, утримання обладнання системи тощо.
Отож, сьогодні саме ціна на газ диктує тариф на тепло.
Не є винятком і робота ПРАТ «Василівкатепломережа».
У грудні 2018 року рішенням виконавчого комітету Василівської міської ради було прийнято базовий тариф для надання послуг по теплопостачанню за двоставковими тарифами на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення, бюджетних установ та інших споживачів. Згідно якого затверджено місячну абонентську плату за обслуговування приєднаного теплового навантаження, плату за спожиту теплову енергію та плату за одиницю реалізованої теплової енергії в будинках не обладнаних засобами обліку.
Незважаючи на те, що базовий тариф на 1 Гкал зазвичай затверджується раз на рік, міська рада ще напередодні поточного опалювального сезону (2019-2020) прийняла рішення щодо його коригування, адже ціна на газ, починаючи з вересня 2019 року, пішла на спад.
Тож, вже у жовтні минулого року тариф на теплопостачання для споживачів Василівки знизився, в порівнянні з базовим, на 29%. Тоді, як по всій країні відповідні зміни розпочались лише у грудні місяці.
З огляду на значну економію для споживачів та постійні коливання ціни на газ, було прийнято рішення регулярно переглядати тариф на тепло. Відтак, в порівнянні з базовим тарифом, ціна для споживачів зменшилась: у листопаді – на 20%, у грудні – на 29%, у січні – на 22%, у лютому – на 32%. При цьому, замість 1409,57 грн за 1 Гкал, за лютий василівчани сплатили 958,50 грн.
Сьогодення диктує свої умови. Через те, що ПРАТ «Василівкатепломережа» має щомісяця переукладати з НАК «Нафтогаз України» договір на постачання природного газу, керівництву підприємства було надано доручення регулярно здійснювати розрахунки коригування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, аби повністю врахувати потреби й інтереси населення.
Варто зазначити, що на цьому співпраця міської влади та ПРАТ «Василівкатепломережа» не завершується. З метою поліпшити ефективність роботи тепломережі та знизити тепловтрати на магістралі, планується оновлення схеми теплопостачання в місті. Нині вже відбувається розробка нових модульних котелень, будівництво яких дозволить не лише мінімізувати затрати підприємства на виробництво та постачання тепла, а й сприятиме зменшенню основного тарифу для василівчан.Понеділок, 16 Березня 2020 08:49 | Переглядів: 205

Офіційні сайти держ установ